O mnie

Kreskoowka to pseudonim artystyczny pod którym tworzę, nazywam się Marta Łąk moją pasją są sztuki plastyczne, głównie malarstwo gdyż odbieram rzeczywistość poprzez kadry: kolor, kształt, kompozycje. 80% moich obrazów powstało na materiałach recyclingowych na kartonach, sklejkach, starych tablicach bibliotecznych, resztach szaf i meblościanek, czy nadrukach na płótnach, które ktoś wystawił na śmietnik. Od niedawna zaczęłam również zgłębiać tajniki tworzenia ramek do obrazów i mam już za sobą kilka udanych sztuk.

Głównym tematem mojej twórczości jest przyroda i podróże oraz motyw drogi – życie jest dla mnie drogą w określonym kierunku lub w nieznane w zależności od tego na jakim etapie aktualnie się znajdujemy. Z wykształcenia jestem filozofką, to właśnie filozofia pchnęła mnie /by wrócić/ do sztuki a sztuka ciągle kieruje mnie ku filozofii. 


Moją pasją jest malarstwo, ale zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca w swoim domu na powieszenie dużych obrazów, dlatego tworzę również małe obrazki, oryginalne magnesy na lodówki, dopasowane do pory roku dekoracje na drzwi i okna oraz malowane zawieszki na szyję lub breloczki. Dzięki temu, każdy może sobie pozwolić na taką sztukę na jaką ma warunki. 

Lubię dzielić się swoim punktem widzenia i te chwile, gdy rozpoczynam rozmowę z kimś kto „czuje jak ja” i kogo moja prace przenoszą do miejsc jakie są mu znane.

email: iamkreskoowka@gmail.com